
De Europarade was een hitlijst dat diverse Europese hitlijsten samenvoegde tot één lijst. De lijst was een initiatief van de Nederlandse diskjockey Hugo van Gelderen. In mei 1976 werd de eerste lijst uitgezonden, in Nederland door de TROS. Oorspronkelijk deden zes landen mee aan de lijst: België, Duitsland, Frankrijk, Nederland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Eerste lijstaanvoerder was Save your kisses for me van Brotherhood of Man.
De hitlijst werd samengesteld door de top15 van de hitparades uit de deelnemende landen punten te geven. De nummer één kreeg 15 punten; de nummer 2 veertien tot de nummer 15 met 1 punt. Door alle punten vervolgens op te tellen ontstond de wekelijkse Europarade. Oorspronkelijk telde de lijst dertit posities.
Vanaf 1979 deden ook Denemarken en Italië mee aan de Europarade. Een jaar laten kwamen daar Oostenrijk en Zwitserland bij. Vanaf 1983 deed ook Ierland mee aan de lijst, waardoor het totaal aantal deelnemende landen op 11 uitkwam. Het aantal nummers in de lijst werd tegelijkertijd uitgebreid tot 40.
De Europarade werd in Nederland tot 1987 uitgezonden. In andere landen ging de lijst tot 1994 door onder de naam Euro Hit 40.
Scatman John
Scatman's World
Bryan Adams
Have You Ever Really Loved a Woman?
U2
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me
Rednex
Wish You Were Here
The Outhere Brothers
Boom Boom Boom
Corona
Try Me Out
Scatman John
Scatman (Ski-Ba-Bop-Ba-Dop-Bop)
Céline Dion
Pour que tu m’aimes encore
Gompie
Alice, Who the X Is Alice?
Bon Jovi
This Ain't a Love Song
Die Doofen
Mief!
The Offspring
Self Esteem
Sin With Sebastian
Shut Up
Supergrass
Alright
Timm & Gordon
Go’nathiserier
The Bucketheads
The Bomb! (These Sounds Fall Into My Mind)
Ti.Pi.Cal.
The Colour Inside
Robson Green & Jerome Flynn
Unchained Melody
Me & My
Dub‐I‐Dub
Sacred Spirit
Yeha Noha
Boyzone
Key to My Life
Linda, Roos & Jessica
Scream
The Connells
’74–’75
Machito Ponce
Short Dick Man (radio mix)
Die Schröders
Lass uns schmutzig Liebe machen
The Cranberries
Ode to My Family
E-Rotic
Sex on the Phone
Jam & Spoon
Angel
Sensity World
Get It Up