
De Afrekening is een hitlijst die wordt uitgezonden door de Vlaamse radiozender Studio Brussel. De lijst, die sinds 1985 oorspronkelijk bestond uit de top 30 en de stoot, is sinds januari 2011 gewijzigd. Momenteel worden er 29 platen van de top 30 gedraaid, exclusief de sterkste daler, gevolgd door een plaat uit de Afrekening-geschiedenis en een potentieel Afrekening-cd-nummer, wat nog steeds resulteert in 31 nummers. De luisteraars bepalen de top 30 door middel van stemmen, met een nadruk op alternatieve muziek. Bovendien worden de beste nummers regelmatig op cd uitgebracht. Van september 2022 tot en met augustus 2023 bestond De Afrekening uit 40 nummers, maar sinds september 2023 is het teruggebracht tot een top 30 en wordt het uitgezonden op zaterdagochtend tussen 10:00 en 12:00 uur.
Het hitlijst ontstond in 1985 als onderdeel van de nieuwe weekendprogrammering, gepresenteerd door Herbert Bruynseels. Stefan Ackermans nam in 1990 het stokje over en bleef bijna 10 jaar aan het roer. Peter Van de Veire begon in 1999 met het presenteren van het programma en werd later opgevolgd door Roos Van Acker, Siska Schoeters en An Lemmens. In 2012 keerde Roos Van Acker terug als presentator, gevolgd door Joris Lenaerts vanaf september 2014. Margaux Amant nam van 2020 tot en met 2023 de presentatie voor haar rekening, waarna Olga Leyers het stokje overnam in september 2023.
Jaarlijks wordt ook De Eindafrekening samengesteld, waarbij een lijst wordt gemaakt van de meest populaire nummers van het afgelopen jaar, gebaseerd op het aantal stemmen dat ze ontvingen tijdens hun verschijning in De Afrekening.
Kaat Van Stralen
Ik weet hoe het werkt
twenty one pilots
RAWFEAR
Tame Impala
Dracula
Olivia Dean
So Easy (To Fall in Love)
sombr
12 to 12
Geese
Cobra
ROSALÍA & Yahritza y su Esencia
La perla
SIENNA SPIRO
Die on This Hill
STONE
MONKEY SEE MONKEY DO
Arctic Monkeys
Opening Night
Robyn
Talk to me
A$AP Rocky
PUNK ROCKY
Dressed Like Boys
Healing
THOMAS RAGGI feat NIC CESTER,
CHAD SMITH & TOM MORELLO
Getcha!
Harry Styles
Aperture
RAYE
WHERE IS MY HUSBAND!
Sam Fender
The Treadmill
ise
Suitcase Child
SONS
Somehow
Gorillaz feat. Bizarrap, Kara Jackson and Anoushka Shankar
Orange County
Mumford & Sons
The Banjo Song
Zwangere Guy
Gorik Pt. 2
Roméo Elvis & Oscar and the Wolf
Lose My Baby
High Hi
Whatever
Triggerfinger
Stars
James Blake
Death of Love
Alice Mae
Only the broken
Joost & gladde paling
enjoy the ride
Paul Kalkbrenner & Stromae
QUE CE SOIT CLAIR