NPO Sterren NL Hitlijst NL

Atje Voor De Sfeer bovenaan in de Kroegenhit Top 700

9 april 2026 09:31
NPO Sterren NL Kroegenhit Top 700

NPO Sterren NL staat van maandag 13 tot en met vrijdag 17 april volledig in het teken van de Kroegenhit Top 700. De zender brengt een week lang een overzicht van populaire meezingers die in cafés en op feesten veel worden gedraaid. De uitzendingen zijn dagelijks te horen vanaf 09:00 uur.

De populariteit van kroegenhits blijft volgens de zender groeien, met een sterke aanwezigheid van Nederlandstalige muziek. Artiesten als Marco Schuitmaker, Yves Berendse, Mart Hoogkamer, Roxy Dekker en Robert van Hemert spelen daarin een belangrijke rol en zijn regelmatig te horen op NPO Sterren NL.

De Kroegenhit Top 700 wordt gepresenteerd door Marcel de Vries, Emilie Sleven, Jan Paparazzi, Corné Klijn en Danny Blom. Zij draaien gedurende de week de favorieten van de luisteraars, waarbij op vrijdag een verkorte uitzending plaatsvindt tot 14:00 uur.

Op de eerste plaats staat Atje Voor De Sfeer van René Karst. Het nummer krijgt veel steun van luisteraars en wordt gezien als een belangrijke kroegenhit binnen de lijst. Tijdens de uitreiking van de Kroegenhit Top 700 Award is de onderscheiding overhandigd aan de familie van de vorig jaar overleden artiest. Volgens luisteraars is het nummer voor velen een passend eerbetoon, mede door de blijvende populariteit in cafés en op evenementen.

Uit de inzendingen blijkt dat veel nummers persoonlijke herinneringen oproepen. Zo wordt Dat Bruine Café van Pierre van Dam gekoppeld aan liefdesverhalen die in een café zijn ontstaan, terwijl Schijn ’N Lichtje Op Mij van Drukwerk bij sommige luisteraars herinneringen oproept aan vakanties met vrienden. Ook Annemarie van De Sjonnies blijft populair bij groepen vrijwilligers die het nummer vaak draaien na lokale feestweken. Malle Babbe van Rob de Nijs en Kleine Vogel van Senna worden eveneens regelmatig genoemd als vaste meezingers binnen de lijst.

Binnen de reacties is ook aandacht voor Engelbewaarder van Marco Schuitmaker, dat door luisteraars wordt omschreven als een veelgedraaide kroegenhit. Daarnaast worden nummers van André Hazes vaak genoemd, waarbij luisteraars aangeven dat zijn muziek een vaste plek heeft in cafés en op feesten. Ook jongere luisteraars dragen bij aan de lijst, zoals blijkt uit reacties rond Koffie Of Thee van Donnie en Frans Duijts, dat ook thuis veel wordt beluisterd.

De top 10 van de Kroegenhit Top 700 is als volgt samengesteld:

  1. René Karst – Atje Voor De Sfeer
  2. André Hazes – Het Laatste Rondje (De Hoogste Tijd)
  3. Effe Serieus – Baila De Gasolina
  4. Sven Versteeg & Likke Pêhp – Blikkendag
  5. Robert van Hemert & Donnie – Moët Dat Nou
  6. Yves Berendse – Terug In De Tijd
  7. Barry Fest & Tim Schalkx – Ferry De Roze Flamingo
  8. Marco Schuitmaker – Engelbewaarder
  9. Rob de Nijs – Banger Hart
  10. Senna – Kleine Vogel

De uitzendingen van de Kroegenhit Top 700 zijn van maandag tot en met donderdag te horen van 09:00 tot 19:00 uur en op vrijdag van 09:00 tot 14:00 uur.

Meer over

NPO Sterren NL NPO Sterren NL Kroegenhit Top 700

Gerelateerde artikelen